DHA Score board

Her ser du et overblik over den samlede stilling samt resultaterne fra de enkelte løb. Der er 5 løb i alt; 4 almindelige løb og 1 stor finale. Hvert løb består af 2 heats.

Samlet stilling

Hold - Finalegruppe 1PointHurtigst tidPole positionTotal
1. P1 Esport33 P3 P1 P37 P
2. Fellowmind 136 P36 P
3. InkPro A/S 33 P1 P2 P36 P
4. WS Audiology26 P1 P1 P28 P
5. EY 122 P1 P23 P
6. Langtoft & Mortensen 20 P20 P
7. Opto-Reno ApS 16 P16 P
Hold - Finalegruppe 2
1. Jan Nygaard AS BMW35 P3 P2 P40 P
2. Semco Maritime 233 P3 P1 P37 P
3. EY 233 P33 P
4. EPICO-IT A/S25 P2 P27 P
5. Noridane Food A/S26 P26 P
6. Sweco A/S 224 P24 P
7. Fellowmind 318 P18 P
Hold - Finalegruppe 3
1. Asetek SimSports38 P2 P2 P42 P
2. Semco Maritime 136 P4 P1 P41 P
3. P1 Apex32 P 1 P 1 P34 P
4. Sweco A/S 127 P27 P
4. Cartec Danmark ApS24 P24 P
6. DBE Kloakservice22 P1 P23 P
7. Fellowmind 20 P0 P

Pointscore

1. plads = 7 | P 2. plads = 6 P | 3. plads = 5 P | 4. plads = 4 P | 5. plads = 3 P | 6. plads = 2 P | 7. plads = 1 P

Ekstra point
Pole position = 1 P & Hurtigst tid (under løbet) = 1 P

Dårligste resultat
DR = Dårligste resultat fra trukket i samlet resultat

Løb 1 – Okayama International Circuit

Hold - Finalegruppe 1Heat 1 PointHeat 2 PointHurtigst tidPole positionTotal
1. P1 Esport7 P6 P2 P1 P16 P
2. Fellowmind 16 P7 P13 P
3. EY 15 P3 P8 P
4. Langtoft & Mortensen Entreprise ApS3 P5 P8 P
5. WS Audiology2 P4 P6 P (DR)
6. InkPro A/S4 P1 P5 P (DR)
7. Opto-Reno aps1 P2 P3 P (DR)
Hold - Finalegruppe 2
1. Jan Nygaard AS BMW7 P6 P1 P
1 P15 P
2. Semco Maritime 25 P7 P1 P13 P
3. EY 26 P4 P10 P
4. EPICO-IT A/S3 P3 P6 P
5. Fellowmind 34 P2 P6 P
6. Sweco A/S 21 P5 P6 P
7. Noridane Food A/S2 P1 P3 P
Hold - Finalegruppe 3
1. Asetek SimSports7 P6 P1 P1 P15 P
2. Semco Maritime 14 P7 P1 P12 P
3. P1 Apex6 P3 P9 P
4. Cartec Danmark ApS5 P4 P9 P
5. Sweco A/S 14 P5 P9 P
6. DBE KLOAKSERVICE0 P0 P0 P (DR)
7. Fellowmind 20 P0 P0 P (DR)

Løb 2 – Lime Rock Grand Prix

Hold - Finalegruppe 1Heat 1 PointHeat 2 PointHurtigst tidPole positionTotal
1. Fellowmind 17 P6 P13 P
2. P1 Esport6 P5 P11 P
3. EY 11 P7 P1 P9 P
4. WS Audiology5 P1 P1 P1 P8 P
5. Langtoft & Mortensen Entreprise ApS4 P2 P6 P
6. InkPro A/S3 P3 P6 P
7. Opto-Reno aps2 P4 P6 P
Hold - Finalegruppe 2
1. Jan Nygaard AS BMW7 P6 P1 P1 P15 P
2. Semco Maritime 25 P7 P1 P13 P
3. EY 26 P5 P11 P
4. Sweco A/S 23 P4 P7 P
5. Fellowmind 34 P2 P6 P
6. EPICO-IT A/S2 P3 P5 P (DR)
7. Noridane Food A/S1 P1 P2 P (DR)
Hold - Finalegruppe 3
1. Asetek SimSports7 P6 P1 P1 P15 P
2. Semco Maritime 14 P7 P1 P12 P
3. P1 Apex5 P5 P10 P
4. Cartec Danmark ApS6 P3 P9 P
5. Sweco A/S 13 P4 P7 P (DR)
6. DBE KLOAKSERVICE0 P0 P0 P
7. Fellowmind 20 P0 P0 P

Løb 3 - Hockenheim Grand Prix

Hold - Finalegruppe 1Heat 1 PointHeat 2 PointHurtigst tidPole positionTotal
1. InkPro A/S6 P7 P1 P1 P15 P
2. WS Audiology7 P5 P12 P
3. Fellowmind 14 P6 P10 P
4. P1 Esport5 P4 P1 P10 P
5. EY 13 P2 P5 P (DR)
6. Opto-Reno APS2 P3 P5 P
7. Langtoft & Mortensen Enterprise APS0 P0 P0 P (DR)
Hold - Finalegruppe 2
1. EY 25 P7 P12 P
2. Semco Maritime 26 P3 P1 P1 P11 P
3. Jan Nygaard A/S BMW7 P2 P1 P10 P
4. Noridane Food A/S 4 P6 P10 P
5. Epico-It A/S3 P5 P8 P
6. Sweco A/S 21 P4 P5 P (DR)
7. Fellowmind 32 P1 P3 P (DR)
Hold - Finalegruppe 3
1. P1 Apex
6 P7 P1 P1 P15 P
2. DBE Kloarkservice7 P6 P1 P14 P
3. Semco Martime 14 P5 P9 P (DR)
4. Sweco A/S 15 P4 P9 P
5. Cartec Danmark APS3 P3 P6 P
6. Asetek SimSports0 P0 P0 P (DR)
7. Fellowmind 20 P0 P0 P

Løb 4 - Road Atlanta Full Course

Hold - Finalegruppe 1Heat 1 PointHeat 2 PointHurtigst tidPole positionTotal
1. Inkpro A/S7 P6 P1 P14 P
2. P1 Esport5 P3 P2 P10 P (DR)
3. Fellowmind 13 P7 P10 P (DR)
4. WS Audiology6 P2 P8 P
5. Langtoft & Mortensen Entreprise ApS1 P5 P6 P
6. EY 12 P4 P6 P
7. Opto-Reno aps4 P1 P5 P
Hold - Finalegruppe 2
1. EPICO-IT A/S5 P6 P2 P13 P
2. Noridane Food A/S6 P7 P13 P
3. Sweco A/S 27 P4 P11 P
4. Semco Maritime 24 P5 P1 P10 P (DR)
5. Fellowmind 33 P3 P6 P
6. EY 20 P0 P0 P (DR)
7. Jan Nygaard AS BMW0 P0 P0 P (DR)
Hold - Finalegruppe 3
1. Semco Maritime 17 P7 P2 P1 P17 P
2. Asetek SimSports6 P6 P12 P
3. DBE KLOAKSERVICE4 P5 P9 P
4. Sweco A/S 15 P4 P9 P
5. Cartec Danmark ApS2 P3 P5 P (DR)
6. P1 Apex3 P1 P4 P (DR)
7. Fellowmind 20 P0 P0 P

Finale: Offentliggøres en uge før finalen

Hold - Finalegruppe 1Heat 1 PointHeat 2 PointHurtigst tidPole positionTotal
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Hold - Finalegruppe 2
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Hold - Finalegruppe 3
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.